ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το 1ο Εργαστηριακό Κέντρο (Ε.Κ.) Αλεξανδρούπολης στο πλαίσιο της έκθεσης μαθητικών έργων που διεξήχθη από τη Δευτέρα 6 έως την Παρασκευή 10 Μαρτίου 2017 στην αίθουσα εκδηλώσεων του 1ου ΕΠΑΛ Αλεξανδρούπολης (Κατακουζηνού 16), πραγματοποίησε διαγωνισμό επιδεξιότητας σε ηλεκτρονικό παιχνίδι που υλοποίησε ο Τομέας Πληροφορικής, με βραβείο ένα (1) tablet στο μαθητή / μαθήτρια Γυμνασίου που θα κατόρθωνε να πετύχει το μεγαλύτερο σκορ.
Την έκθεση μαθητικών έργων επισκέφθηκαν το 1ο, 2ο, 3ο, 4ο και 5ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης καθώς και το Γυμνάσιο Άνθειας. Ο μαθητής που κατόρθωσε να πετύχει το μεγαλύτερο σκορ και κερδίζει το tablet είναι ο ΘΑΝΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ του τμήματος Γ3 του 4ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης, όπως φαίνεται και στο στιγμιότυπο οθόνης του παιχνιδιού (screenshot) που ακολουθεί.
Η απονομή του βραβείου στο νικητή θα γίνει την Παρασκευή 17 Μαρτίου στο 4ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης κατά την πρωινή συγκέντρωση, από τον Διευθυντή του Ε.Κ. Κολοσέντα Παναγιώτη.