Η βράβευση του ΣΕΚ Αλεξανδρούπολης στο Υπουργείο Παιδείας

Το 1ο ΣΕΚ Αλεξανδρούπολης συμμετείχε στην τελετή βράβευσης των σχολείων που διακρίθηκαν στο 2ο πανελλήνιο διαγωνισμό «Βραβείο Αειφόρου Σχολείου», έχοντας κερδίσει την 1η θέση πανελλαδικά, στην κατηγορία Γυμνάσια-Λύκεια.

Η  τελετή επίδοσης των Βραβείων Αειφόρου Σχολείου, έγινε την Πέμπτη 4 Οκτωβρίου 2012, στην αίθουσα Ζακλίν ντε Ρομιγί, του Υπουργείου Παιδείας.

Τα βραβεία επέδωσαν, ο Ειδικός Γραμματέας του Υπουργείου Παιδείας κ. Σωτήρης Γκλαβάς, η διευθύντρια ΣΕΠΕΔ κ. Έφη Φουσέκη, ο Πρόεδρος της Ελληνικής Εταιρείας κ. Ιωάννης Μιχαήλ, ο Πρόεδρος του Συμβουλίου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης καθηγητής Δημήτρης Λάλας, ο καθηγητής Μάνθος  Σανταμούρης κ.α.

Μέσω SKYPE έγινε σύνδεση με το 1ο ΣΕΚ Αλεξανδρούπολης του οποίου οι μαθητές επικοινώνησαν με τους συμμετέχοντες στην τελετή.

Δείτε το σχετικό δημοσίευμα της εφημερίδας "Καθημερινή".

Δείτε την παρουσίαση της Δ/ντριας του ΣΕΚ, κας Χατζηλεοντιάδου.

Δείτε το πρόγραμμα της τελετής και το σχετικό Δελτίο Τύπου.