Επισκέψεις μαθητών του τομέα Αισθητικής-Κομμωτικής

Στις 18 Μαρτίου 2014 μαθητές του τομέα Αισθητικής - Κομμωτικής επισκέφτηκαν το Vita Plus στην Αλεξανδρούπολη. Δείτε τις σχετικές φωτογραφίες:

Στις 19 Μαρτίου 2014 μαθητές του τομέα επισκέφτηκαν το  Γηροκομείο Αλεξανδρούπολης και προσέφεραν τις υπηρεσίες τους, δίνοντας μεγάλη χαρά  στους ηλικιωμένους. Ακολουθούν σχετικές φωτογραφίες:

Επίσκεψη μαθητών στο Ιωακείμειο Γηροκομείο

Στις 18 Δεκεμβρίου 2013 μαθητές του τομέα Αισθητικής - Κομμωτικής επισκέφτηκαν το Ιωακείμειο Εκκλησιαστικό Γηροκομείο Αλεξανδρούπολης και προσέφεραν τις υπηρεσίες τους, δίνοντας μεγάλη χαρά  στους ηλικιωμένους. Ακολουθούν σχετικές φωτογραφίες:

Εκδήλωση των τμημάτων Αισθητικής & Κομμωτικής

Τα τμήματα Αισθητικής & Κομμωτικής του 1ου ΣΕΚ - ΕΠΑΣ Αλεξανδρούπολης διοργάνωσαν εκδήλωση με θέμα "Εικόνες της γυναίκας από το 1912 μέχρι σήμερα".
Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 22 Απριλίου 2013, στο Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης.

Επίσκεψη στο Ιωακείμειο Γηροκομείο

Οι μαθητές της Β? τάξης του τμήματος Αισθητικής και Κομμωτικής επισκέφτηκαν στα τέλη του Οκτώβρη, αλλά και πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων, το Ιωακείμειο Εκκλησιαστικό Γηροκομείο Αλεξανδρούπολης και προσέφεραν τις υπηρεσίες τους, δίνοντας μεγάλη χαρά  στους ηλικιωμένους. Υπεύθυνες καθηγήτριες: Ζιώγα Α., Κυριαζίδου Π. και Νυχταράκη Α.